Blada kreska na teście ciążowym

Spóźnia mi się okres o 4 dni. Robiłam test ciążowy i druga kreska jest blado różowa. Nie mam objawów ciąży, lekkie zawroty głowy, które są u mnie od zawsze przy niskim ciśnieniu. Dodam, że w ostatnich dniach miałam dużo stresu. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie bardzo rozumiem, co Pani ma na myśli pisząc, że druga kreska jest blado różowa? Jeśli wyraźnie zmieniła ona kolor pod wpływem moczu, to znaczy, że zaszła Pani w ciążę. Dla pewności proszę wykonać ponowny test ciążowy, korzystając z porannego moczu lub udać się na badanie poziomu hormonu bHCG z krwi do przychodni. Obecnie w Pani przypadku jest jeszcze zbyt wcześnie na pojawienie się wyraźnych objawów ciąży, dlatego właśnie korzystamy z dobrodziejstwa testów ciążowych, dzięki którym możemy dowiedzieć się o ciąży nieco wcześniej niż nasz babki. Pozdrawiam serdecznie!