Ból i opuchnięcia dłoni

Witam. Mam pytanie.Okropnie bolą mnie dłonie a zarazem są opuchnięte.Jak sobie pomóc?ok0,5roku temu zaczęłam pracę gdzie miałam kontakt przez8h dziennie z produktami zmrozonymi i były chwile gdzie trzeba było parenascie min spędzić w chłodni gdzie temp dochodziła do -30stopni i tam przestawiano metalowe"wuzki"po przepracowaniu tam1,5 miesiąca a obecnie pracuje przy pakowaniu jabłek to juz3 mc a problem jest od2,5mc i się pogarsza jestem za granicą a nie znam jezyka..Co robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy jakie Pani zgłasza z pewnością mają związek z wykonywaną pracą. Proponuję pracować w rękawiczkach, które zapewnią komfort cieplny dłoni.