Ból nogi - jaka przyczyna?

Witam, od kilku lat borykam się z problemem, przynajmniej dla mnie bo dla lekarzy jest to mój wymysł. Problem polega na tym że odczuwam straszny ból w nodze na odcinku pachwina kolano jest to taki ból że jeżeli siedzę i chce wstać noga mi na to nie pozwala bo tak boli więc muszę ją rozruszać i pomału jakoś dochodzi do siebie z tym że ten ból potrafi mi towarzyszyć przez 24 godziny na dobę co jest bardzo uciążliwe bo przeszkadza mi w jakimkolwiek funkcjonowaniu lekarze twierdzą że nic się nie dzieje no ale jak chirurg ogląda nogę przez spodnie no to nie wiele można się dowiedzieć. Zatem bardzo proszę o radę co zrobić do jakiego lekarza się wybrać. Z góry dziękuje

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Potencjalnych przyczyn jest oczywiście bardzo wiele i trudno je tu choćby próbować wymieniać. Wspomnę więc o bardzo prawdopodobnej-na podstawie opisu-przyczynie. Wydaje się iż odpowiadać za nie mogą zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa-tu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Wskazane wykonanie badań obrazowych-rezonansu magnetycznego kręgosłupa, ew. poprzedzonego rtg kręgosłupa.  Wskazana konsultacja neurochirurgiczna.
Pozdrawiam