Ból w okolicach prawego jajnika
Witam, od jakiegoś czasu (5-6miesięcy) dokucza mi ból w okolichach prawego jajnika występujący po miesiączce. Ból ciężko jest opisać - jest jakby uczuciem gorąca w środku, ale przy dotknięciu prawej strony w tych okolicach- ból bardzo ostry. Trwa to około 5,6,7 dni. Dodam również, że będąc u lekarza 4 miesiące temu wykryto cysty na obu jajnikach- na prawym poniżej 2 cm, większa około 4 cm na lewym. Brałam lek d***, cysty jednak nie zginęły (w zeszłym miesiącu ponownie miałam usg). Na dzień dzisiejszy lekarz zalecił laparoskopię (ponowną z resztą, gdyż miałam już jedną 6 lat temu- wówczas stwierdzono endometriozę). Do tego bólu po prawej stronie lekarz jednak się nie odniósł, a bardzo mnie to niepokoi! Z bólem związanym z endometriozą i samym miesiączkowaniem nauczyłam się żyć... co jednak z tym dyskomfortem po miesiączkowaniu? Czy jest to ból z powodu tej cysty, czy niekoniecznie? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

KOBIETA ponad rok temu
Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców
Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.
Witam.
Bez możliwości zebrania szczegółowego wywiadu oraz zbadania Pani nie mogę przeprowadzić różnicowania, a zatem postawić diagnozy. Odnosząc się jednak do pytania zadanego na końcu-tak jedną z możliwych przyczyn bólu może być cysta, czyli torbiel jajnika.
Pozdrawiam.