Bóle przy torbieli w łąkotce

Witam.Jestem koszykarką mam 19 lat, gram w kosza zawdowo, w sumie juz 10 lat. 3 lata temu miałam rerkonstrukcje ACL i od tego czasu mam dziwną "gule" obok kolana. osttaanio miałam rezonans, usg, rtg i lekarz powiedzial ze z rezoannasu nie wynika jednoznacznie czy to moze byc peknieta łąkotka. Jest torbiel na łąkotce. Chcą mi w poniedziałek dać zastrzyk ze sterdyami. Czy to coś pomoże? Pozdrawiam, Ada

Szanowna Pani

Torbiel łąkotki niemal na pewno wiąże się z jej uszkodzeniem. Przy czym w rezonansie może to byc niewidoczne. Zastrzyk sterydowy do wnętrza torbieli być może Pani pomoże (zmniejszy się opisywana przez Panią "gula"), jednak nie naprawi pęknięcia łąkotki i w przyszłości raczej nastąpi nawrót dolegliwości.
Uważam, że z uwagi na Pani zawód, powinna Pani ponownie poddać się artroskopii w celu naprawy uszkodzenia łąkotki. Proszę się nie obawiać - dojście do sprawności będzie zdecydowanie szybsze niż po rekonstrukcji, i po 2 tygodniach będzie Pani z powrotem na boisku. Oczywiście najlepiej byłoby poddać się artroskopii w okresie przerwy między sezonami.

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
były lekarz męskiej Reprezentacji Polski w koszykówce
ArtroCenter.pl