Bolesne guzy po terapii laserem trądziku różowatego

witam, mam zdiagnozowany trądzik różowaty od pewnego czasu korzystam z terapii laserem, przebarwienia są dużo mniejsze ale zaczęło pojawiać się dużo bardzo bolesnych guzów z których po pewnym czasie wypływa zielonkawa maź, guzy są wielkości paznokci i bardzo bolą, skumulowały się w jednym miejscu, na brodzie. Czy to może być efekt źle przeprowadzonego oczyszczania twarzy przed laserem?

W sytuacji , gdy zaostrza sie przebieg tradzika rozowatego, prosze sie zgłosić do dermatologa w celu jego leczenia. Nie powinno sie prowadzić zabiegow laserowych w takiej sytuacji. Jakie oczyszczanie przed zabiegiem laserowym? Czy leczeńie jest prowadzone przez lekarza czy kosmetyczkę? Trądzik jest chorobą!!!
Pozdrawiam
Ewa Rybicka