Bolesność stawu biodrowego a dysplazja

Od jakiegoś czasu dokucza mi lekki ból w prawym stawie biodrowym. Urodziłam się z dysplazją, którą leczono za pomocą szyn. Pózniej niestety nie kontrolowałam stanu stawu. Obecnie poruszam się normalnie, jednak czasami biodro krótkotrwale pobolewa. Mam prawidłową wagę ciała i prowadzę średnio aktywny tryb życia. Ze względu na pracę siedzącą staram się dużo chodzić i gimnastykować. Czy są jakieś ćwiczenia, które przy dysplazji biodra są szczególnie wskazane, lub takie, których należy unikać?

Witam, proponuje wybrać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, w celu przeprowadzenia testów funkcjonalnych. Fizjoterapeuta zbada skąd pochodzi ból, czy jest to wina panewki stawu czy mięśni lub więzadeł. Specjalista zaproponuje terapię i pokaże ćwiczenia do wykonywania w domu.
Pozdrawiam