Brak akceptacji wyglądu partnera

Co zrobić, kiedy wydaje się nam, że ktoś nam się nie podoba, że ma się ochotę inaczej tę osobę ubrać, kiedy człowiek chciałby całkowicie zmienić twarz danej osoby, głos? Podobam się chłopakowi, który, myślę, że mnie się nie podoba. Czuję się z tym źle. Czuję, że jestem złym człowiekiem, bo nie umiem być ponad czyimś wyglądem. I czuję się niczym w pułapce, kiedy ta osoba mnie pocałuje, trzyma za rękę, bo wiem, że to nie jest fair,wewnętrznie czuję opór.Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Dzień dobry!

To naturalne, że niektórzy ludzie podobają się nam, a inni nie. Na tym między innymi polega dobieranie się w pary. Szukamy partnera, który będzie dopasowany do nas pod względem emocjonalnym, intelektualnym, poglądów i potrzeb życiowych, ale także seksualnym i atrakcyjności fizycznej.

Nie ma Pani obowiązku pożądać i zakochiwać się w każdym mężczyźnie, który zakocha się i pożąda Pani. Dlaczego jednak czuje Pani inaczej i przeżywa w związku z tym wyrzuty sumienia, warto zastanowić się np. podczas psychoterapii.

Nie musi Pani się także czuć źle i "jak w pułapce", kiedy ktoś Panią całuje. Każdy kontakt fizyczny i seksualny (także pocałunek, trzymanie za rękę) powinien być dobrowolny. Może Pani odmówić pocałunku, na który nie ma Pani ochoty, który nie sprawia Pani przyjemności, którego Pani nie chce.

Pozdrawiam!

Witam. Wyraźnie pisze pani o tym, że TEN chłopak pani nie odpowiada. Trzeba mu wyraźnie o tym powiedzieć, a nie oszukiwać. Proszę wyobrazić sobie odwrotną sytuację. Czy dobrze by się pani czuła, gdyby widziała pani, że chłopak wstydzi się z panią pokazywać? Rozumiem, że nie chce go pani upokorzyć, jednak tak właśnie się dzieje w obecnej sytuacji. Powodzenia