Brak okresu, negatywny test ciążowy a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, Okres spóźnia mi się 6 dni (od lat 10 posiadam regularne cykle jak w zegarku, 28 dni). Po trzech dniach od spóźnionego okresu pojawiło się lekkie plamienie barwy brązowej i to na tyle. Moje piersi są nabrzmiałe i bolą przy dotyku (tak jak na miesiączkę) oraz pobolewa mnie brzuch, mam apetyt jak nigdy a co rano mam ścisk w żołądku i jest mi niedobrze. Z narzeczonym się zabezpieczamy za pomocą prezerwatywy. Robiłam test ciążowy, jednak wyszedł negatywny. Czy jest prawdopodobieństwo ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży istnieje, nawet jeśli test ciążowy jest negatywny. Przede wszystkim sugeruję zatem powtórzenie testu lub wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Jeśli wynik będzie negatywny, a miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.