Brak okresu po odstawieniu Novynette

Witam! W kwietniu odstawilam novynette. Przez pierwsze m-ce okres byl w miare regularny, z czasem zaczal sie wydluzac. Ostatni okres mialam 1.12 i od tego czasu nic. Dodam ze od odstawienia tabletek nie uprawiam seksu, natomiast w Nowy Rok piescilam sie z chlopakiem, wiec " teoretycznie" jest szansa na ciaze, ale bylby to wielki zbieg okolicznosci, tym bardziej ze mialam wtedy dni bezplodne (chyba bo juz sie pogubilam ). Co spowodowalo brak okresu? Czy moze to byc jeszcze konsekwencja tabletek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście warto wykluczyć ciążę wykonując test ciążowy. Wspomniane objawy mogą wynikać także z wahań hormonalnych.