Brak orgazmu u kobiety a zaburzenia erekcji

Dzień dobry! Jesteśmy kochającym się małżeństwem i mamy od jakiegoś czasu pewien problem. Po operacji kręgosłupa - którą żona przeszła w ubiegłym roku - zaczęliśmy od około pół roku współżycie. Chęci mamy oboje ogromne i czujemy do siebie pociąg, jednak kiedy już dochodzi do współżycia to mamy dwa problemy: 1. Albo nie udaje mi się w ogóle doprowadzić do tego, żeby mój penis wszedł do środka - a podniecenie oboje czujemy duże. 2. Albo jeśli już się to uda - to jak wejdę i czuję, że niedługo dojdę to w pewnym momencie, bez konkretnej przyczyny, penis mi opada i się wyślizguje i nie wiemy dlaczego, a rozczarowanie jest ogromne. Nie obwiniamy się nawzajem, tylko wspieramy, ale oboje nie możemy znaleźć przyczyny. I dodatkowo chciałbym jeszcze zapytać, dlaczego żona po tej operacji ma duże trudności, żeby mieć orgazm? Ostatnio, jeśli się już uda, to przyjemność odczuwam tylko ja. Czy to nagłe opadanie penisa może mieć związek z tym, że wewnętrznie czuję, że żona nie dojdzie do orgazmu i nie czerpie ze stosunku takiej satysfakcji i przyjemności jak ja? Co robić? Prosimy o pomoc!

Witam serdecznie!
Wygląda na to, że sam Pan sobie udzielił odpowiedzi na zadawane pytanie. Niestety jest bardzo prawdopodobne, że problemy ze współżyciem wynikają właśnie z problemów z emocjami, strachem czy obawą o niemożliwość zaspokojenia Partnerki. Jednak konieczne jest wykluczenie innych przyczyn problemu, mam na myśli głównie wykluczenie chorób ogólnoustrojowych (konieczne jest wykonanie przynajmniej morfologii, poziomu cukru, enzymów wątrobowych, kreatyniny, TSH, moczu ogólnego). Nie napisał Pan również nic na temat zażywanych leków, rozumiem więc że ich Pan nie spożywa ( jeżeli jest inaczej to proszę uważnie przejrzeć ulotki stosowanych specyfików, nawet tych stosowanych bez recepty, niektóre leki, na przykład krążeniowe, mogą negatywnie wpłynąć na współżycie).
Jeżeli chodzi o żonę to prawdopodobnie nie ma medycznej przyczyny problemów z orgazmem, natomiast trudno mi się w tej kwestii wypowiadać, tym bardziej że nie wiem ani jaka była wykonywana operacja, z jakich powodów i w jakiej okolicy.
Jeżeli wykluczone zostaną inne przyczyny zaburzeń konieczne będzie rozważenie terapii (wspólnej lub indywidualnej). Z pewnością potrzebne będzie sporo czasu i ćwiczeń z Państwa strony, jednak z pewnością warto się postarać.
Proszę spokojnie się nad tym zastanowić.
Pozdrawiam