Brak zaufania do mężczyzn

Dzień dobry, mam 21 lat i duży problem w kwestii związków. Nie pochodzę z rodziny w ktorej pojawiały się problemy najczęściej prowadzące do późniejszych zaburzeń w relacjach. Mimo to nie potrafie zaufać mężczyznom ponieważ zawsze czuję że mnie skrzywdzą. W ich otoczeniu czuję się nieswojo co najczęściej maskuję złośliwym zachowaniem. Ponad to kiedy tylko zauważę, że któryś darzy mnie uczuciem zaczynam nim gardzić i niecierpić go. Denerwuję się gdu ktoś okazuje mi czułość i nie rozumiem dlaczego.

Na pytania, które sobie Pani zadaje może pomóc odpowiedzieć psychoterapia. Nie zawsze na nasze problemy mają wpływ problemy w domu, czasami występują inne czynniki jak np. przeszłe doświadczenia w związkach. Pozdrawiam!

Najczęściej podczas psychoterapii "wychodzą" na wierzch problemy czy sytuacje o których nigdy nie pomyślelibyśmy nawet że mogą mieć związek z naszymi aktualnymi trudnościami (bardzo często sprawy takie dotyczą jednak naszych rodzin pierwotnych, gdyż siłą rzeczy- to oni pierwsi maja na nas wpływ i "uczą nas życia"). I wcale nie oznacza to że musiały w nich mieć miejsce jakiegokolwiek rodzaju patologie itp. Warto udać się do psychologa żeby "przyjrzeć" się problemowi głębiej i spróbować z jego pomocą odpowiedzieć sobie na wszystkie nurtujące pytania. Pozdrawiam, Monika