Brązowe plamienia przed okresem podczas starań o dziecko a możliwość przyjmowania luteiny przed wykonaniem badań hormonalnych

Witam, Dwa lata temu urodziłam zdrową córeczkę, staram sie o drugie dziecko ale od listopada mam "regularne" brązowe plamienia przed okresem. Zaczynają się tydzien przed okresem i trwają az do samego okresu. Byłam u ginekologa, ktory zrobił mi cytologie, badanie usg i stwierdził, że wszystko jest w porządku. Zlecił mi badania hormonalne i progesteronu w 21dc. Badania te są drogie, czy moge na własną reke zacząć brać w 16dc luteine? a gdy nie pomoze zrobic dopiero badania?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością nie jest to wskazane. Proszę spróbować wykonać badania w ramach nfz z poradni.