Brązowe plamienia przy torbieli

Witam, proszę o pomoc.Ponad tydzień spóźniał mi si okres,wybrałam się do doktora i stwierdził torbiel o wielkości 3cm.Dostałam,Distreptaze,Nystacyne na upławy oraz tabletki antykoncepcyjne kontracept,.Na drugi dzień dostałam okres. Zaczęłam brać kontracept i globulki,okres skończył się około po 6 dniach ale dalej miałam brązowe plamienia.Dzisiaj czyli w 10 dniu od rozpoczęcia miesiączki znowu zaczęłam krwawić. Kontracept brałam już wcześniej i krwawienia się nie pojawiały.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie może być zarówno działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej jak i torbieli jajnika. Jeśli krwawienie będzie się nasilać lub przedłużać koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.