Brązowe plamienia zamiast miesiączki - czy powinnam się martwić?

Witam. Mam 19 lat i współżyję ze stałym partnerem. Dostaję miesiączkę mniej więcej w 30 lub 31 dniu cyklu, tym razem powinnam dostać 25.02, lecz okres nie pojawił się, a zamiast tego w 34 dniu cyklu, czyli wczoraj, pojawił się brązowy śluz i jest on cały czas. Dla pewności zrobiłam wczoraj test i wynik był negatywny, więc nie wiem dlaczego tak się dzieje. Dodam, że moje miesiączki zawsze były bardzo bolesne i obfite, a mniej więcej tydzień przed miałam obolałe piersi, zatrzymywała się woda w organizmie. Tym razem żaden z tych objawów nie wystąpił, tylko ten brązowy śluz. Czy powinnam się martwić? Czy może jest to normalne i powinnam cierpliwie czekać, zwłaszcza że wynik testu był negatywny, a był on robiony kilka dni po spodziewanej miesiączce.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku regularnego współżycia warto wykluczyć ciążę za pomocą testu na obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Brązowe plamienia zamiast okresu mogą być objawem zaburzeń hormonalnych. Nie można wykluczyć również zmian w obrębie narządów układu płciowego takich jak polipy, nadżerki czy mięśniaki. W celu diagnostyki problemu powinna Pani udać się do lekarza specjalisty ginekologa.