Cechy rozedmy śród zrazikowej w polach górnych

miałem robioną tomografie komputerową klatki piersiowej z kontrastem ,wynik; Cechy rozedmy śród zrazikowej w polach górnych ,poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych,węzły chłonne śródpiersia niepowiększone,serce i naczynia duże w normie. czy mam się martwić bo wizytę u lekarza mam dopiero 28 -04-2014.

WItam,

Powstawanie rozedmy jest procesem dlugotrwalym, nie dochodzi do niej od razu. Rozedma powstaje, gdy na skutek dzialania czynnikow toksycznych (najczesciej palenie tytoniu) dochodzi do zniszczenia pecherzykow plucnych - uszkodzeniu ulegaja przegrody je oddzielajace i zamiast wielu malych pecherzykow zapeniwjacych duza powierzchnie czynna przez ktora dochodzi do wymiany gazowej sa duzo wieksze pecherze, sila rzeczy o mniejszej powierzchni przez ktora gazy oddechowe przedostaja sie do i z krwi.

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga