Chirurgiczne leczenie pęknięcia skóry między pośladkami a problemy z gojeniem rany

Witam W sierpniu 2012 zauważyłem małe pęknięcie skóry pomiędzy pośladkami. Wpierw swędziało, lecz w późniejszym czasie zaczęła pojawiać się krew. Po wizycie u lekarza dostałem krem, lecz po dwóch miesiącach poprosiłem o widzenie z chirurgiem i zdecydował usunąć to chirurgicznie. Pełna nazwa to Pilonidal Sinus. Zabieg był wykonany w grudniu 2012. Na dzień dzisiejszy rana nie zagoiła się w pełni, ma długość ok 6-8 mm. Nie krwawi, lecz gazik, którym jest osłoniona rana jest zabarwiona na żółto.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie torbieli włosowej trwa długo, z reguły kilka miesięcy, a u prawie 50% osób występuje nawrót choroby i wymagany jest bardziej rozległy zabieg operacyjny. Przede wszystkim sugeruję ponowny kontakt z chirurgiem, na podstawie badania będzie można ustalić, czy kolejny zabieg jest konieczny.

Rana jeszcze może goić się przez kilka tygodni. To normalne po tego typu zabiegu. Jeśli jednak całkowicie się nie zgoi może to świadczyć o wznowie torbieli włosowej. Trzeba być w tej sprawie pod stałą opieką chirurgiczną.