Krwawienie rany po zabiegu usunięcia torbieli włosowatej

Witam, Jestem po zabiegu usunięcia torbieli włosowatej z przetoką. Rana została zszyta. Przez około 10 dni wszystko goiło się dobrze, natomiast dzień przed zdjęciem szwów zaczęła sączyć się krew z prawie niewidocznej dziurki. Mija trzeci dzień, wystarczy że spróbuje zmienić pozycję z pleców na bok znowu to samo.

Trzeba ponownie z tym problemem skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który musi zadecydować o dalszym postępowaniu (być może pod skórą wytworzył się krwiak pooperacyjny).

Ok.połowa leczonych chirurgicznie torbieli włosowatych goi się przez ziarninowanie (tj rana otwiera się ponownie, albo pokrwawia, albo jest intencyjnie pozostawiona nie zszyta). W tej sytuacji nie trzeba się denerwować, a pamiętać o regularnych kontrolach u chirurga - początkowo nawet co 2-3dni.

Witam. Torbiel włosowa jest zwykle wyjściowo zainfekowana. Z tego powodu wielu chirurgów nie zszywa rany pozostawiając do gojenia na otwarto - troszkę dłużej to trwa, lecz jest pewniejsze. Jeśli rana sączy, to trzeba zdjąć szwy i goić na otwarto.