Ciągłe pogarszanie się wzroku

Witam, chciałam zapytać o wadę wzroku. Mianowicie, od długiego czasu pogarsza mi się widoczność na prawe oko. Kiedyś (w wieku 13 lat) była to nieznaczna wada -1,5, drugie 0. Obecnie w wieku 24 lat na prawym oku mam -4,5, astygmatyzm 0,75. Drugie oko niestety również pogorszyło się i jeszcze rok temu wynosiło 0, w marcu tego roku -1,5, po pół roku -2. Co mogę zrobić, żeby zahamować pogarszanie się wady?

Witam. Ma Pani małą krótkowzroczność. Należy ćwiczyć oczy np, patrząc daleko przed siebie jak najdalej/dobrze robi morze/. nie należy pracować wieczorami w złym oświetleniu. Mozna też ćwiczyć alternatywne miejsca siatkówki okularami wedyjskimi ok 1/2 godz dziennie. Zdrowa dieta i odpowiedni wypoczynek to truizm ale należy to też uwzględnić. z preparatów aptecznych można brać Bilberin, Klarin, Strix itp.Wada zwykle staje gdy kończymy studia.warto się badać 1x w roku z zakrapianiem oczu. Pozdrawiam