Ciągle zamartwiam się o swoje zdrowie. Co robić?

Dzień dobry, od kilku miesięcy ciągle się zamartwiam , ciągle myślę, że jestem na coś chora, jak mnie zaboli w klatce to myślę, że to serce, jak głowa, ze to rak, jak z tylu głowy - że to ciśnienie. Miałam wszystkiego rodzaju wyniki i jestem zdrowa jak ryba, aczkolwiek i tak się dalej zamartwiam. Czasami są dni, że się nie martwię, ale zdarza się to rzadko. Jestem hipochondryczką i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Piszesz, że stan ciągłego zamartwiania się o zdrowie trwa u Ciebie od kilku miesięcy. Czy zastanawiałaś się co wydarzyło się w Twoim życiu te kilka miesięcy temu, co mogło spowodować pojawienie się takich reakcji? Aby zacząć leczyć takie zaburzenie, należy znaleźć przyczynę jego powstania.

Ponieważ problem trwa już dłuższy okres i nic się nie poprawia, proponuję, abyś skontaktowała się ze specjalistą. Psychoterapia pomoże Ci w odnalezieniu przyczyny tego zaburzenia oraz w zapoznaniu się z rożnymi technikami radzenia sobie w tych trudnych dla Ciebie sytuacjach.

Serdecznie pozdrawiam.