Ciąża, plamienia a utrzymanie ciąży

Witam! Lekarz potwierdził u mnie ciążę. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 7 luty, a koniec 12 lut. Od tatego czasu mam takie lekkie plamienia do dnia dzisiejszego. Miałam problem z zajściem w ciążę - problem z ciałkiem żółtym (dostalam **** - syntetyczny progesteron przez 3 miesiace). Ostatnio miałam usg, żeby zobaczyć, czy ciąża nie jest czasem pozamaciczna, ponieważ wystąpiło większe krwawienie. Lekarz stwierdził, że to 3-tygodniowa ciąża, którą na razie troszeczkę widać, i nadal kazał przyjmować ****, mimo to nadal występują plamienia. Ile one będą jeszcze trwały? Za każdym razem obawiam się, że może stać się coś najgorszego,. Czy są jakieś zastrzyki na podtrzymanie ciąży i czy dziecku one nie zagrażają, skoro takie plamienia nadal występują?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Wszystko, co może Pani robić, to przyjmować przepisany przez lekarza lek i oszczędzać się. W zastrzykach mogłaby Pani co najwyżej dostać podobny preparat, który obecnie przyjmuje Pani już doustnie lub dopochwowo. Plamienia w pierwszym okresie ciąży są niepokojącym objawem, ale nierzadko obserwujemy przypadki, w których mimo długotrwałego nawet ich utrzymywania się, ciążę udaje się szczęśliwie donosić. Nie da się przewidzieć, kiedy ustaną, miejmy nadzieję że lada chwila. Proszę być dobrej myśli! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.