Ciąża z UVF i korzystanie z komórki dawczyni

mam 37 lat jestem w ciązy z ivf i korzystałam z komórki dawczyni.dziś byłam na badaniu prenatalnym ( 12 tyg+2 dni) i nie poinformowałam lekarza iż jestem biorczynią.obliczył mi ryzyko wystąpienia wad na podstawie mojego wieku. trisomia 21 ryzyko pods 1:168 ryz skorygowane1:840 trisomia 18 ryzyko pods 1:399 ryz skor 1:1209 trisomia 13 ryzyko pods 1:1255 ryz skor 1:5859 czy te wyniki są w jakiś sposób wiarygodne?czy jezeli podałabym wiek dawczyni to ryzyko wad by wzrosło?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanym przypadku istnieje zwiększone ryzyko wyniku fałszywie dodatniego, czyli dodatniego wyniku pomimo braku choroby płodu. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.