Ciśnienie w ciąży

Czy takie skoki ciśnienia u ciężarnej spowodowane ''efektem białego fartucha'' mogą być niebezpieczne dla maleństwa gdy w domu ciśnienie jest 110 /60

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Oczywiście w ciąży należy unikać wszelkich stresów i napiętych sytuacji. Nie można jednak popadać w skrajności. Nie sądzę, by ciśnienie bardzo wzrastało w kontakcie z lekarzem, na pewno nie na tyle, by miało to negatywny wpływ na dziecko. Proszę o tym za dużo nie myśleć i się nie przejmować, bo dokłada sobie Pani dodatkowe, niepotrzebne nerwy. W ciąży kontakt z lekarzem jest, jeśli nie konieczny, to silnie wskazany i nie można go raczej uniknąć.

Pozdrawiam serdecznie!