Krwotoki z nosa w 15. tygodniu ciąży

Witam, mam pytanie - moja żona jest w 15 m-cu ciąży. (Nasz lekarz jest na urlopie) Moja żona ogólnie jest nosko-ciśnieniowcem (100/70) wczoraj miała ciśnienie 140/90, puściła się jej krew z nosa, silny ból głowy. Odruchowo kazałem wszystko wydmuchać z nosa. Niepokoje się, ponieważ podczas krwotoku z nosa zrobiłem tampon do nosa z ampułką adrenaliny, żeby obkurczyć naczynia. Co może się stać? Czy jest to niebezpieczne dla płodu? Jakie są ewentualnie niepokojące objawy po podaniu tego leku?

Proszę na przyszłość nie wkładać tamponów z adrenaliną do nosa. U kobiety ciężarnej w takiej sytuacji większość leków jest p/wskazana. Chyba że mają uratować życie matki. Jeśli nic do tej pory się nie zdarzyło to już się nie zdarzy (odnośnie dziecka) - proszę się nie martwić. Żona musi zwrócić się do lekarza prowadzącego o wskazówki co do skoków ciśnienia które są przyczyną krwawień z nosa. W międzyczasie powinna unikać dodatkowych czynników mogących szkodzić czyli wysokiej temperatury, emocji, schylania się. I oczywiście zwrócić się do laryngologa który oceni stan błony śluzowej w jamie nosa.