Co mogą oznaczać bóle mięśni pleców?

Witam, Piszę z pewnym problemem. Otóż od ponad roku cierpiałam na bóle mięśni w barkach oraz plecach. Oczywiście u lekarza byłam, został stwierdzony stan zapalny, zalecana kuracja masażami i podobnymi zabiegami. Jednak teraz problem się trochę zmienił. Otóż zaczyna mnie boleć w okolicy barku, ale właściwie mam wrażenie, że to kość boli i promieniuje to potem na całą rękę. Zdarza się też, że jak gwałtownie ruszę głową to mięśnie w szyi dość mocno zabolą, mogłabym porównać to do takiego chwilowego postrzału. Moja praca jest monotonna i stojąca (produkcja) a tę rękę kilkaset razy dziennie podnoszę dość wysoko. Pytanie mam zatem czy już zgłosić się z tym do jakiegoś lekarza, bo może być to coś poważnego, czy np bez większych obaw zaopatrzyć się w 1 kg hantelki i ćwiczyć te mięśnie. Zdaje sobie sprawę, że przez 3 lata te mięśnie mogły zostać zaniedbane przez monotonne ruchy, a nie chciałabym żeby było gorzej. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno na podstawie tylko pani opisu odpowiedzieć jakie postępowania będzie dla pani najlepsze. Na pani miejscu udałbym się do lekarza ortopedy w celu zbadania i ew. wykonania niezbędnych badań dodatkowych np. USG stawu barkowego, który zaleci właściwe dla pani stanu klinicznego postępowanie.