Co mogą oznaczać częste problemy z pamięcią?

Ostatnio mam coraz większe problemy z pamięcią. Kiedyś to były zwykłe głupoty np. Idę do pokoju po norzyczki wchodzę. No i zapominam po co poszłam. Teraz bywa to nawet spotkanie z znajomymi i wizyta lekarska. Dodam że łatwo się rozkojarzam. I bardzo ciężko mi się skupić i wymaga to odemnie wielewysilku. Moja szefowa mówiła że może to być ADHD. Gdyż jej córka to miała.

Witam Panią, proponowałabym szybkie skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym lub z psychoterapeutą. Proszę też porobić szczegółowe badania krwi. Lekarz będzie wiedział co będzie trzeba zrobić po kolei. Proszę nie gdybać i nie słuchać różnych sugestii znajomych lub koleżanek, tylko od razu skontaktować się ze specjalistami. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem, nadmiernym korzystaniem z komputera,
smartfona lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też zaburzeniom nerwicowym, stanom lękowym i depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany, żeby podjęła Pani
leczenie lub psychoterapię.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl