Co mogą znaczyć afty i ból języka?

Witam. 2 raz się mi zdarzyło ze mam potworny ból języka. W niektórych miejscach język mam popękany. Do tego wychodzą afty. Utrzymuje się to już tydzień. Od czego to może być ?

Jedną z przyczyn bólu języka może być niedokrwistość, nawracające afty mogą natomiast być jedną z manifestacji celiakii. Z uwagi na wiele możliwych powodów wymienionych objawów uważam, że powinna się Pani skonsultować z lekarzem POZ i wykonać badania kontrolne.