Co mogły znaczyć te problemy z oddychaniem i suchość w ustach?

Spałem w nocy w pokoju razem z bratem. Powietrze w nim było bardzo ciepłe, zdecydowanie pokój potrzebował przewietrzenia. Okno było zamknięte. Nad ranem, miałem sen w którym wyczułem że coś się ze mną źle dzieje w prawdziwym życiu. Obudziłem się i nie mogłem złapać tchu, czułem że się duszę. Od razu wstałem żeby się napić czegoś bo czułem ogromną suchość w gardle. Co to było? To może się powtórzyć? Dodam że jestem mężczyzną 21 lat, który dba o aktywność fizyczną, jestem chudy, nie biorę używek.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Pana dolegliwości miały najprawdopodobniej związek z koszmarem sennym. Zdarza się, że sny są na tyle realistyczne, że człowiek zaczyna odczuwać skutki zarówno podczas snu, jak i tuż po przebudzeniu. Najczęściej ma to związek z przeżywanymi emocjami.

Ponadto suchość w gardle mogła być spowodowana lub spotęgowana ciepłym i suchym powietrzem w pomieszczeniu, w którym Pan spał. Ciężko stwierdzić, czy dane dolegliwości pojawią się ponownie. Na pewno warto obserwować swój organizm i w razie potrzeby udać się na kontrolne badania.

Więcej szczegółowych informacji na temat suchości w gardle przeczytać można w jednym z naszych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-w-ustach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.