Co może oznaczać wynik stężenia TSH?

Witam, Jestem w 25tc, dzisiaj otrzymałam wynik stężenia TSH ktory wynosi 0,016. Jest to dosyć sporo ponad normę, czy jest to powód do niepokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to wynik bardzo niski, nie ponad normę. Oczywiście nie podała Pani norm, może w tamtejszym laboratorium są inne, ale zazwyczaj normę dla TSH uważa się od 0,4 do 4. Tak, czy inaczej, proszę się udać z wynikiem do ginekologa, który w razie potrzeby zaleci dalsze postępowanie.