Co może znaczyć bujanie się synka?

Witam, Moj syn ma 6 lat, od kiedy pamiętam zawsze kiedy np oglada bajke, siedzibw samochodzie, lub nic nie robi- buja sie do przodu i do tylu. Jest to taki jego nawyk. Zyje w normalnej rodzinie, bez stresu. Czym to moze byc spowodowane?

Droga mamo.Z informacji Pani wynika ze Pani synek albo oglada bajki albo siedzi wsamochodzie wynika ztego ze dziecko czuje sie samotne,mowa ciala dziecka podpowiada o tzw.:chorobie sierocej.Dziecko ktore samotnie oglada bajki nie moze wytworzyc zwiazkow emocjonalnych z czlonkami rodziny.Proponuje zrezygnowac z samotnego ogladania bajek przez dziecko na korzysc wspolnych zabaw z mama i tata oraz zrodzenstwem jezeli takie posiada.Moga to byc gry planszowe warcaby,chinczyk itp.Moze chlopczyk potrzebuje rozmow o tych bajakach ktore sam oglada.Moze te bajki ilustowac a rodzice zorganizuja mu wystawe tych rysunkow.Moze tez potrzebuje jakichs zajec pozaszkolnych w dowolnej grupie sportowej plastycznej bzdz innych.Ale tam gdzie beda dzieci i wychowacy prowadzacych zajecia.Dziecko z odruchami bujania sie duzo przytulen,pocalunkow,rozmow,ciepla i serdecznosci.spacerow ,zabaw na swiezym powietrzu wsrod dzieci,albo z mama lub tata.POdala Pani zbyt malo informacji na temat kontaktu z synem.Prosze poszukac literatury na zachowanie ciala w roznych sytuacjach zyciowych.Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia w dalszym wychowaniu syna.

Dzień Dobry Pani :)

Mam mało danych...

Warto byłoby skonsultować niepokojący Panią symptom z Pediatrą prowadzącym Pani Synka, który zna Dziecko.
Wskazana również kontrolna konsultacja psychologiczna.

Z życzeniami dla Pani oraz Synka radości i miłości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605