Co może znaczyć zdrętwienie palca w lewej dłoni?

6 dni temu zdrętwiał mi mały palec dłoni lewej i odrętwienie trwa do dnia dzisiejszego. Do drętwienia dochodzi mrowienie podczas unoszenia ręki, zginania, podnoszenia nią czegokolwiek. Objawy są najmniej odczuwalne rano, nie wiem czy może to mieć związek z tym,że mam w zwyczaju spać z wyprostowaną ręką. Zanim palec zdrętwiał zupełnie kilka tygodni wstecz,pracując na komputerze, dokuczało mi chwilowe uczucie "prądu",w właśnie w lewym łokciu, podczas niemalże każdego opierania go o blat, nie wiem jednak czy może być to powiązane z drętwieniem małego palca. Przy mocniejszym zgięciu ręki czuję także mrowienie palca serdecznego, lecz tylko w jednym miejscu. Lekarz rodzinny stwierdził,że powinnam przeczekać jakiś czas i spróbować nie nadwyrężać ręki, gdyż wg niego może przejść samo z siebie, jednak nie dostałam konkretnej odpowiedzi,co mi do dolega. Czy rzeczywiście powinnam przeczekać czy szukać pomocy prywatnie? Jaka może być przyczyna mojej dolegliwości?

Mogło dojść do uszkodzenia nerwu łokciowego i stąd zaburzenia czucia. najlepiej przeprowadzić badanie neurologiczne u lekarza POZ lub neurologa. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.