Co oznacza mój wynik z biopsji cienkoigłowej?

Kilka płatów nabłonka gruczołowego z towarzyszącymi komórkami mioepitelialnymi. Obraz może odpowiadać zmianie łagodnej. To jest czy nie jest zmianą łagodną?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ostateczna interpretacja wyniku należy do lekarza, który zna Panią (Pani wiek, wywiad chorobowy, czy występują czynniki ryzyka raka piersi oraz obraz zmiany w badaniach obrazowych - USG, mammografia). Lekarz zadecyduje, czy wynik biopsji jest wystarczający do rozpoznania zmiany łagodnej i dalszej obserwacji, czy zmianę trzeba będzie usunąć chirurgicznie.

Pozdrawiam serdecznie