Co oznacza nieregularne bicie serca?

Witam . mam 20 lat , otóż trapi mnie taki problem Może trochę za bardzo sie przejmuje swoim zdrowiem Ale jakiś rok temu zacząłem odczuwać dziwne i mocne bicie serca które odczuwałem na całym ciele , Byłem u Kardiologa na EKG które nie wykazało niczego również jak i Holter więc się troche uspokoiłem , Mój Ojciec od zawsze chorował na refluks od samych młodych lat no i mnie również napotkały dokładnie te same objawy. Uczucie czegoś w gardle , zgaga , nudnośći itd , natomiast od jakiegoś czasu zaczeło mi potykać serce (Odczuwam to w sposób taki że serce bije 1..2..3..4..5.. ... 6.. 7.. 8.. 9.. , na chwilę zamiera po czym normalnie bije dalej) . Na początku nie zwracałem na to uwagi gdyż zazwyczaj pojawiało sie sporadycznie naprzykład podczas wchodzenia na góre po schodach i tylko raz Teraz natomiast czasem nawet w stanie spoczynku potrafi się potknąć , gdy na jednym oddechu mówie coś do kogoś , zanoszenie zakupów na 4 piętro , szybkie bicie serca i jedno potknięcie które trwa zazwyczaj od 1-2 sekund po czym Serce wraca do normalnego tempa. Nie odczuwam dusznosci , bólu ani zawrotów głowy i niewiem czy to przez Refluks? Czy jaka może być przyczyna tych dolegliwosci? Bardzo mi to przeszkadza , troche sie boje zasypiać i uprawiać sport który bardzo lubie. Byłby wdzieczny za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej odczuwa pan tak dodatkowe pobudzenia komorowe lub nadkomorowe, wskazane ponowne badanie holter ekg, być może przedłużone.
Pozdrawiam