Co oznacza pulsujący ból zęba?

Od wczoraj boli mnie ząb i spuchł mi policzek ból jest dziwny bo pulsuje a raz zanika i tak bez przerwy co jest bardzo uciążliwe mało co spałem.

Magdalena Szpala

Pulsujący ból wskazuje na stan zapalny nerwu zęba (miazgi).
Konieczne jest badanie kliniczne zęba w celu postawienia prawidłowej diagnozy.
Być może konieczne będzie przeprowadzenie leczenia kanalowego, ale jesli to taki pierwszorazowego incydent wystarczy opatrunek na jakiś czas.
Proszę udać się na wizytę do stomatologa.
Pozdrawiam,
Lek. Dent. Magdalena Szpala, Puławy