Co oznacza taka wydzielina w 22 tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 22 tc. Dzisiaj rano zauważyłam na papierze małe ilości ciemnej wydzieliny. Nie jest ona brazowa, raczej kolor określiłabym jako beżowy. Jestem po USG prenatalnym i wszystko jest idealnie. Wizytę u ginekologa mam za 2 dni. Oprócz tej wydzieliny nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów, czuje ruchy dziecka, brzuch nie boli.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niezależnie od odcienia wydzieliny z pochwy – jeżeli jest ona beżowa, brązowa, różowa czy czerwona – oznacza to, że jest podbarwiona krwią. Nie zawsze oczywiście świadczy to o czymś niepokojącym – upławy w tym kolorze mogą wskazywać na infekcję intymną.

Więcej na temat wydzieliny z pochwy w czasie ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci.

Jeżeli nie pojawiają się żadne dodatkowe dolegliwości, a sama wydzielina jest jednostkowym incydentem – nie zwiększa się jej ilość, nie wybarwia się na bardziej intensywny kolor, świadczący o aktywnym krwawieniu, to prawdopodobnie nic nie stoi na przeszkodzie, by spokojnie poczekać na planową wizytę u ginekologa.

Niekiedy niewielka ilość podbarwionej wydzieliny może wynikać z nadmiernego przekrwienia śluzówki macicy, co jest w czasie ciąży fizjologicznym objawem. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bezowa-wydzielina-w-ciazy.

O niepokojących dolegliwościach w czasie ciąży może Pani przeczytać również w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.