Co oznacza taka wydzielina z pochwy podczas stosowania Albothylu?

Po zastosowaniu leku dopochwowego albothyl pojawiła się suchość pochwy i jakieś białe kawałki, strzępy, nie wiem jak to nazwać. Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Albothyl podczas kuracji dochodzi do intensywnego pobudzenia procesu gojenia.

Producent Albothyl uspokaja, że nie ma powodu do niepokoju, jeśli pacjentka zauważy oddzielanie się martwiczych tkanek (nawet w dużych ilościach) ze zmienionych chorobowo obszarów. Jest to po prostu jeden z objawów leczniczych działania leku Albothyl.

Jeśli zaś chodzi o suchość pochwy, to jest to jedno z bardzo częstych działań niepożądanych, które występuje częściej niż u jednej na dziesięć pacjentek.

Więcej o leku Albothyl przeczytać można w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/albothyl-dzialanie-sklad-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.