Co oznacza wynik badania po usunięciu polipa jelita grubego?

Dobry wieczór. Proszę o wyjaśnienie opisu wyniku po wycięciu polipa jelita grubego. Adenoma tubulo-villosum cum dysplasia gradus minoris et maioris focalis. Materiał rozfragmentowany; brak pewności co do radykalności zabiegu. Czy to zmiana łagodna? Co dalej z tym począć?

Lek. Paweł Szadkowski

Gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplazją małego stopnia i ogniskowo dużego stopnia. Jest to zmiana łagodna, ale skoro lekarz patomorfolog nie jest pewien co do radykalności usunięcia zmiany, najpewniej lekarza prowadzący zaleci kontrolę za jakiś czas. Dlatego z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na kolonoskopię, on ustali dalsze postępowanie.