Co oznacza wynik badania poziomu amylazy?

Witam przez 24 dni brałam antybiotyk na ostre zapalenie oskrzeli po antybiotyku lekarz zlecił morfologię badanie dot prób wątrobowych i amylazę oraz cukier wszystkie wyniki w normie oprócz amylazy wynik 20 norma od 28 do 100 po 2 tygodniach powtórzyłam amylazę i wyszło 21 czyli nadal poniżej normy czy ten wynik jest zły ? Czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania ?

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pani nieznacznie obniżone stężenie amylazy i jeśli nie ma Pani żadnych objawów, zapewne nie stanowi to powodu do niepokoju. Jako, że obniżony poziom amylazy może oznaczać np. torbiel trzustki, może Pani wykonać usg jamy brzusznej z oceną trzustki.