Co oznacza wynik metaplasia planoepithelialis?

Proszę o informację co oznacza wynik histpatologiczny 1.METAPLASIA PLANOEPITHELIALIS ET ENDOCERVICITIS CHRONICA PAPILLARIS. 2.ENDOMETRIUM IN STATU SECRETIONIS IRREGULARIS. Dziękuję serdecznie
Lek. Michał Lenard

1. Metaplazja płaskonabłonkowa i przewlekłe brodawkowate zapalenie błony śluzowej szyjki macicy. 2. Błona śluzowa macicy w stanie wydzielniczym nietypowym. Wynik powinien być oceniony przez ginekologa. Pozdrawiam!