Co oznacza wynik MR pęcherza?

Na opisie MRI znalazl się zapis "Pęcherz moczow wypelniony moczem mw malym stopniu z widoczną przyscienna polipowata strukturą o srednicy 5 mm w dnie po stronie lewej-TU" TU- to rodzaj diagnostyki taki jak T1, T2 czy raczej skrót?

Lek. Paweł Szadkowski

TU - to skrót od tumor, czyli guz. W MR znaleziono jakąś zmianę, która wymaga po prostu oceny. Proszę się udać z wynikiem do urologa, który zaplanuje dalszą diagnostykę.