Co oznacza wynik TK jamy brzusznej 44-latka?

Dzień Dobry, mam następujący opis TK jamy brzusznej: Zmiany ogniskowe w wątrobie: - hipodensyjna 7mm w segm. 8 - niespecyficzna, do dalszej diagnostyki, - w segm. 8 przy ŻGD o wym. 21x17mm - naczyniak, - w segm. 8 podtorebkowo o śr. 10mm - naczyniak, - dwie w segm. 4B - 9mm i 7mm - naczyniaki. - w segm. 6 o śr. 10mm - prawdopodobnie naczyniak. Pozostałe narządy w porządku. Czy jest powód do niepokoju ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Widoczne zmiany w wątrobie to najprawdopodobniej naczyniaki, ale ze względu na niespecyficzny charakter zmiany w 8 segmencie konieczna jest dalsza diagnostyka. Dopiero po badaniu np. histopatologicznym będzie możliwa konkretna odpowiedź co do charakteru tej zmiany. Dlatego w wyznaczonym terminie powinien Pan udać się do swojego lekarza prowadzącego, który zaplanuje odpowiednią diagnostykę.