Co oznacza wynik USG wątroby 28-latka?

Otrzymałem takie wyniki USG: Watroba powiekszona, bez guzów i torbieli (płat prawy: 135mm - pomiar z miedzyzebrza, płat lewy: 84mm - pomiar w plaszczyznie czołowej). Echogenicznosc watroby podwyzszona. Jakie powinno byc moje dalsze postępowanie? Jakie wymiary są prawidłowe?

Nic niepokojącego w tym opisie badania USG wątroby nie ma. Jeśli podstawowe badania funkcji wątroby są w normie czyli np. aktywność enzymów ASPAT, ALAT i poziom bilirubiny to zdecydowanie nie ma się czym martwić. Oczywiście interpretacją wyniku powinien zająć się lekarz, który kierował na to badanie.