Co oznacza zmiana śródnabłonkowa małego stopnia?

Witam Co oznacza zmiana śródnabłonkowa małego stopnia(LSIL)(w tym HPV/dysplazja małego stopnia CIN1) Nieprawidłowe komórki nabłonkowr Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego?? Bardzo prosze o odpowiedź,okropnie się martwię

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to nieprawidłowy wynik najprawdopodobniej cytologii. Zmiany te prawdopodobnie wynikają z zakażenia wirusem HPV. Mogą stanowić stan przednowotworowy, dlatego konieczna jest dalsza diagnostyka i leczenie aby zapobiec rakowi szyjki macicy, który może się rozwinąć w przyszłości, jeśli teraz nie zdecyduje się Pani na leczenie. Powinna Pani teraz zgłosić się z tym wynikiem do swojego ginekologa a on zaplanuje dalsze postępowanie w Pani sytuacji.