Co oznaczają bóle w okolicach nerek w 40 tygodniu ciąży?

Jestem w 40 tygodniu ciąży i mam krwiste plamienia. Czuję ruchy, mam boleści w okolicach nerek i w okolicach podbrzusza. Nie wiem, co mam dalej robić?

Bardzo proszę o pomoc!

Dzień dobry!

Powinna się Pani zgłosić jak najszybciej do szpitala położniczo-ginekologicznego. Trzeba sprawdzić jaka jest przyczyna krwawienia. Czy nie oddziela się łożysko na przykład.

Bóle w okolicy nerek mogą świadczyć o zapaleniu odmiedniczkowym nerek. Takie odczucia mogą pochodzić z kręgosłupa lub być spowodowane uciskiem na nerwy.

Z poważaniem