Co oznaczają drętwienia kończyn u 43-latka?

Mężczyzna lat 43. Żeby dobrze opisać mój przypadek muszę wspomnieć o pracy siedzącej narażonej na częste wstrząsy (międzynarodowy kierowca zawodowy) jednak stan kręgosłupa na prześwietleniu wykazuje jedynie niewielkie zwyrodnienie. Zaczęło się kilka miesięcy temu, najpierw zdrętwiały mi nogi do kolan potem (kilka dni) palce dłoni. ten stan utrzymywał się przez około 2 tygodnie po czym odrętwienie dłoni zelżało ograniczając się do koniuszków palców (biorąc pod uwagę odrętwienie 100% z powodu zaśnięcia na podpartej dłoni) jakieś 10%. Problem polega na częściowym zaniku czucia w kończynach dolnych które jest w miarę stałe od kilku miesięcy, waha się od zdrętwienia stóp i łydek powierzchniowo do około 50% i co za tym idzie przeczulicy na dotyk, aż do odrętwienia stawów kolanowych 80% przy pozostawaniu w tej samej pozycji przez kilkadziesiąt minut i odrętwieniu genitalii na poziomie 10-15%. Za porady w gatunku idź do lekarza z góry dziękuję, chodzę. Pytam czy ktoś ma jakiś pomysł który nie jest tak oczywisty jak witamina b6 czy magnez lub wapń.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wydaje mi się, że w przypadku takich objawów potrzebna jest diagnostyka w kierunku takich chorób jak stwardnienie rozsiane... Wiem, że to truizm ale w takim wypadku na prawdę konieczna jest diagnostyka neurologiczna.