Co oznaczają ogniska hipoechogeniczne?

Proszę o analizę wyniku USG tarczycy: Wym. P - 13x14x37, L.14X16X37, węzina 2 mm. objętość 7,8 ml . W górnej częsci plata lewego zmiana torbielowato-lita wym. 9,7x11,1x16,8, dobrze odgraniczona. część lita hiperechogeniczna, nieco niejednorodna. sciany częsci torbielowatej nieregularnie pogrubiałe 2 mm. w opcji CD Widoczne przepływy na obwodzie zmiany. W centralnej cz. płata pr. drobne ognisko hipoechogeniczne. Co oznaczają ogniska hipoechogeniczne? Czy to stan zapalny?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i prawdopodobnie wykonanie biopsji. Proponuje udac sie do lekarza endokrynologa.