Co oznaczają wyniki badania hormonów i nieregularne miesiączki?

Witam mam taki problem z miesiączką od paru miesięcy mam nieregularne cykle co 3 tyg i w połowie cyklu plamienia byłam u gin zlecił mi badania hormonalne i markery fsh 3,30 mlU/ml prolaktyna 42,850 ng/ml lh 4,09mlU/ml estradiol104,1pg/ml progesteron 8.90ng/ml DHEA-s152,60qg/dl ca 125 17,2 U/ml he 45,5 test roma przed men. 6.09 po men 11,49 wyniki chyba w normie po za prolaktyną ale miałam wyniki na tarczyce i były w normie usg tylko wykazało małe powiększenie tarczycy

Dzień dobry,

Zbyt wysoki poziom prolaktyny jest najprawdopodobniej główną przyczyną Pani nieregularnych cykli. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który zastosuje odpowiednie leczenie hiperprolaktynemii, dzięki czemu cykle powinny się uregulować.

Pozdrawiam serdecznie

dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych