Co robić, gdy po wypiciu alkoholu przyjąłem leki przeciwbólowe?

Dobry wieczór, w ten piątek popełniłem głupi błąd przez który teraz nie mogę spać spokojnie ale wróćmy do samego początku, w piątek z kolegą wypiłem około 70 ml czystego bimbru około godziny 18:20 i pod to piwo 4%, następnie około godziny 19:30 jedno piwo 6,6%, przez to, że byłem troszkę wstawiony i mnie bolała głowa to wziąłem 2x apap (1000 mg paracetamolu) około godziny 19:50 a następnie około 21:00 jeszcze jeden. Występują delikatne bóle podbrzusza, oraz wczesniejsze wymioty, czy jest się czego bać?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma Pan zdrową wątrobę, powinna sobie ona poradzić z taką dawką alkoholu i paracetamolu, nie powodując trwałych problemów zdrowotnych. Proszę w przyszłości nie łączyć alkoholu z paracetamolem. Kiedyś na spokojnie może Pan wykonać panel wątrobowy u lekarza rodzinnego, co pomoże ocenić funkcję wątroby.