Co robić z opuchlizną nóg przy wysokim ciśnieniu?

Dzień dobry Mojej żonie puchną nogi oraz ma za wysokie ciśnienie około 150. Proszę o poradę co należy zrobić aby poprawić stan zdrowia Z poważaniem

Dzień dobry.

Szkoda, że nie napisał Pan czy Pańska żona choruje na nadciśnienie tętnicze i czy przyjmuje leki nawet te bez recepty.

Wracają do Pańskiego pytania obrzęki mają różny charakter i lekarz na wizycie stacjonarnej powinien określić z jakim typem obrzęku mamy do czynienia. W związku z tym najrozsądniej będzie udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu żeby stwierdził jakiego typu ma Pańska żona obrzęki i pokierował na odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zbyt wysokie ciśnienie może wiązać się z nadciśnieniem tętniczym, dlatego jeśli Pana żona na nie choruje, warto monitorować sytuację. Najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub specjalistą. W przypadku wysokiego ciśnienia ważny jest jego regularny pomiar, włączenie odpowiedniej diety, unikanie stresu, a w niektórych przypadkach stosowanie leków przepisanych przez lekarza.

Co do obrzęków, to mogą one być związane z zaburzeniami w układzie krążenia, jednak najrozsądniej będzie, jeśli obejrzy je lekarz i na podstawie badania, postawi trafną diagnozę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.