Co robić z tymi plamami na ciele?

Witam. Na ciele zauważyłem u siebie czerwone plamy. Są gorące, powodują duży świąd. Wyglądem przypominają obrzęk po ugryzieniu np. przez komara, jednakże pojawiają się w stanowczo większym natężeniem. Na razie występują na udach i rękach. Czy mogliby mi Państwo pomóc naprowadzić, co może to być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pana przypadku zalecamy kontakt z dermatologiem. Bez odpowiednich badań oraz wywiadu medycznego ciężko stwierdzić co mogą oznaczać takie plamy. Często jednak taka wysypka powstaje w wyniku reakcji alergicznej np. na nowy proszek do prania lub kosmetyki.

Bez względu na wszystko, takie zmiany powinien obejrzeć wykwalifikowany dermatolog, ponieważ w najczęstszej ilości przypadków, aby szybko i bezpiecznie pozbyć się takich plam, potrzebne będzie odpowiednie leczenie farmakologiczne.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi podobnej tematyki:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-skorze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.